W czwartek rozegrane zostaną ostatnie mecze w Grupie Czerwonej WTA Finals. Simona Halep zmierzy się z Dominiką Cibulkovą (godz. 10:00), a Angelique Kerber zagra z Madison Keys (godz. 13:30). Transmisja obu spotkań w TVP Sport i na SPORT.TVP.PL.
Najbliżej awansu do półfinału jest rozstawiona z numerem pierwszym Kerber. Niemka wygrała dwa pierwsze pojedynki – z Cibulkovą 7:6 (7-5), 2:6, 6:3, a z Halep – 6:4, 6:2. Jeśli wygra w czwartek z Amerykanką, awansuje do półfinału z pierwszego miejsca. Jeśli natomiast przegra w dwóch setach, a Halep w dwóch setach pokona Cibulkovą, to liderka rankingu odpadnie.
Co ciekawe szansę na awans ma jeszcze Cibulkova, która przegrała dwa pierwsze spotkania. Słowaczka musiałaby wygrać w dwóch setach z Halep i liczyć na porażkę w dwóch setach Keys. – Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by wygrać ostatnie spotkanie, nawet gdybym miała zakończyć turniej – powiedziała Cibulkova.
O awansie w pierwszej kolejności decyduje liczba zwycięstw. Jeśli dwie zawodniczki mają taki sam bilans, liczy się wynik bezpośredniego starcia. W przypadku, gdy trzy zawodniczki mają tyle samo wygranych, decyduje liczba wygranych setów. Jeśli ta jest identyczna, decyduje liczba wygranych gemów.
Tabela Grupy Czerwonej: M Z P sety gemy 1. Angelique Kerber (Niemcy) 2 2 0 4-1 27-21 2. Simona Halep (Rumunia) 2 1 1 2-2 18-18 3. Madison Keys (USA) 2 1 1 2-2 18-17 4. Dominika Cibulkova (Słowacja) 2 0 2 1-4 20-27
Red Group Qualification Scenarios. #WTAFinals pic.twitter.com/9EfLBlRE3M
— WTA Insider (@WTA_insider) 25 października 2016
Następne